Product Details:
| Bottle Size | 10 ml |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage/Application | Hospital |
| Location/City | Pan India |
| Distribution Preferred | Single Party Distribution |
| Investment Range | <1 Lakh |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Form Of Medicine | Tablet, Capsule, Syrup |
| Brand | lubriwis eye drop |
| Number of already existing franchises | 100 |
| Promotional Material | Writing Pads, Diaries, Visiting Cards, Working Bag |
| Sealing Type | Dropper |
| Minimum Order Value | 20000 |
| Bottle Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
We Are Interested to Deal In Pharma Distributors For Different Parts of India.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Tube |
| Strength | 1.16 % |
| Packaging Size | 15 GM |
| Pack Size | 15 g |
| Packaging Type | Tube |
| Usage Area | Muscle Pain |
| Manufacturer | Ultra Drugs Pvt Ltd |
| Composition | Diclofenac Diethylamine + Methyl Salicylate + Linseed Oil + Thiocolchicoside and Menthol |
| Brand | AWAYDOL TH (GEL) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non Prescription |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 45000 Month |
| Service Location | PAN India, PAN India |
| Certification | ISO, WHO, GMP |
| Medicine Type | Ayurvedic, Allopathic |
| Product Form | Syrup, Capsule, Injection, Tablet, Dry Syrup, Softgel, Drops, Sachet, Ointment |
| Form Of Medicine | Drops, Injection, Syrup, Capsule, Tablet, Ointments |
| Product Range | Above 200 Products |
| Promotional Material | Writing Pads, Diaries, Working Bag, Calendars, Visual Aids, Brochure, Bottle, Visiting Cards, Pens, Notepads |
| Product List Available | Yes |
| Segment Type | Derma, Paediatric, Ayurvedic, General Range, Gynae |
| Investment Budget | ₹25k–50k |
| Promotion Inputs | Literature, Visual Aid, MR Bag |
| Target Customer | Stockist, Distributor |
| made in india | yes |
Offering PCD Pharma & PCD Distributors.
PCD Pharma / PCD Required on Haryana district wise monopoly basis for this new company. We are a young & Dynamic Group having wide range of Products and are looking for business associates all over India for district wise PCD Distributors, PCD pharma and Pharma Franchise Opportunity. For details contact us.
We are a Chandigarh based pharmaceutical company dealing into multidimensional range of pharmaceutical products. We have a dedicated team of professionals with us assisting in our work. We are looking for Pharma PCD/Franchise for all the districts of India.
We also deal under following:-
Additional Information:
Product Details:
| Also Serves In | Chirang |
| Certification | ISO Certified, WHO GMP, GMP Certified |
| Product Form | Softgel, Tablet, Syrup, Ointment, Capsule, Drops, Sachet, Injection, Dry Syrup |
| Product Range | Above 200 Products |
| Segment Type | Paediatric, General Range, Derma, Gynae, Ortho, Ayurvedic |
| Investment Budget | Up to ₹25k |
| Promotion Inputs | MR Bag, Literature, Visual Aid |
| Target Customer | Distributor, Stockist |
| display | Visual Effects |
| medicine | syurp,tablets,sachets,ointment,powder,churna |
| PCD | Yes |
| ayurvedic | Yes |
| product list available | Yes |
| packaging type | Bottle |
Offering PCD Pharma & PCD Distributors.
PCD Pharma / PCD Required on Haryana district wise monopoly basis for this new company. We are a young & Dynamic Group having wide range of Products and are looking for business associates all over India for district wise PCD Distributors, PCD pharma and Pharma Franchise Opportunity. For details contact us.
We are a Chandigarh based pharmaceutical company dealing into multidimensional range of pharmaceutical products. We have a dedicated team of professionals with us assisting in our work. We are looking for Pharma PCD/Franchise for all the districts of India.
We also deal under following:-
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Packaging Size | 5 ml |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: