Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Month |
| Segment Type | Derma, Gynae, Paediatric, General Range |
| Delivery Time | Within 15 Days |
| Product Form | Drops, Softgel, Ointment, Syrup, Capsule, Dry Syrup, Injection, Sachet, Tablet |
| Certification | WHO, GMP |
| Product Range | Above 200 Products |
| Investment Budget | ₹50k–1 lakh |
| Location/City | Tripura |
| Investment Range | <1 Lakh |
| Medicine Type | Ayurvedic, Allopathic |
| Distribution Preferred | Single Party Distribution |
| Form Of Medicine | Capsule, Syrup, Tablet |
| Promotion Inputs | Visual Aid, Literature, MR Bag |
| Promotional Material | Working Bag, Diaries, Visiting Cards, Writing Pads |
| Number of already existing franchises | 100 |
| Target Customer | Distributor |
| Minimum Order Value | 20000 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Bottle |
| Packaging Size | 60 ml |
| Composition | levocetirizine dihydrochloride 2.5 mg montelukast sodium 4mg syrup |
| Treatment | allergies |
| Packaging Type | Bottle |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Brand Name | LEPQ M 60 ML |
| Manufacturer | alzey pharmaceutical pvt ltd |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Bottle |
| Packaging Size | 30 ml |
| Certification | ISO, WHO |
| Form of Medicine | Capsule, Tablet |
| Also gives | PCD Pharma Franchise |
| Promotional Material | Visual Aids, Writing Pads |
| Range of Products | Antacids, Cardio Diabetic, Antibiotics, Ophthalmic, Orthopedic, Pediatrics, Gynaecology |
| Product List Available | Yes |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Strength | 2 mg/ 1ml |
| Brand | ONETEST |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Harisons pharmaceuticals ltd |
| Shelf Life | 12 to 24 months |
Additional Information: