Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Box |
| Pack Size | 3*10 |
| Pack Type | Box |
| Drug Composition | Coenzyme Q10 Lycopene With DHA L- Arginine And Green Tea Extract TABLETS |
| Brand Name | LYODIET Q10 TABLETS |
| Manufacturer | ELITE HEALTHCARE |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Tablets |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Month |
| Therapy Segment | Liver Care, Immunity Booster, Digestive Care, General Wellness, Pain Management |
| Product Range | Above 150 Products |
| Investment Budget | Up to ₹50k |
| Delivery Time | Immediate |
| Service Location | PAN India |
| Product Form | Capsule, Powder, Ointment, Tablet, Churna, Syrup, Oil |
| Certification | ISO, WHO |
| Pharmaceutical Experience | Above 10 Years |
| Territory Rights | Monopoly Right |
| Form of Medicine | Capsule, Syrup, Tablet |
| Promotional Material | Visiting Cards, Visual Aids |
| Brand Positioning | Classical Range |
| Target Customer | Ayurvedic Doctor, Distributor |
Offering PCD Pharma & PCD Distributors.
PCD Pharma / PCD Required on Haryana district wise monopoly basis for this new company. We are a young & Dynamic Group having wide range of Products and are looking for business associates all over India for district wise PCD Distributors, PCD pharma and Pharma Franchise Opportunity. For details contact us.
We are a Chandigarh based pharmaceutical company dealing into multidimensional range of pharmaceutical products. We have a dedicated team of professionals with us assisting in our work. We are looking for Pharma PCD/Franchise for all the districts of India.
We also deal under following:-
Additional Information:
Product Details:
| Segment Type | Paediatric, Derma, General Range, Gynae, Cardiac Diabetic |
| Product Range | Above 200 Products |
| Investment Budget | Up to ₹25k |
| Product Form | Drops, Sachet, Tablet, Ointment, Dry Syrup, Softgel, Capsule, Syrup, Injection |
| Certification | WHO, ISO, GMP |
| Form of Medicine | Syrup, Capsule, Tablet |
| Promotional Material | Visual Aids, Writing Pads |
| Product List Available | Yes |
| Range of Products | Antihistamines, Antibiotics, Orthopedic, Ophthalmic, Cardio Diabetic, Gynaecology, Antacids, Pediatrics |
| Promotion Inputs | Literature, MR Bag, Visual Aid |
| Target Customer | Stockist, Distributor |
Offering PCD Pharma & PCD Distributors.
PCD Pharma / PCD Required on Haryana district wise monopoly basis for this new company. We are a young & Dynamic Group having wide range of Products and are looking for business associates all over India for district wise PCD Distributors, PCD pharma and Pharma Franchise Opportunity. For details contact us.
We are a Chandigarh based pharmaceutical company dealing into multidimensional range of pharmaceutical products. We have a dedicated team of professionals with us assisting in our work. We are looking for Pharma PCD/Franchise for all the districts of India.
We also deal under following:-
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Ketoconazole Strength | 2% |
| Packaging Size | 100ml |
| Pack Size | 100 ml |
| Hair Type | Any Hair Type |
| Key Ingredient | Ketoconazole |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Sulfate Free | Yes |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Strength | 1 g |
| Composition | Ceftriaxone |
| Dosage Form | Injection |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hospital, Clinical |
| Promotional Material | Bags,Diaries |
| Delivery Time | 20 days |
Backed by a diligent team of professionals, we have been able to process and supply an outstanding range of Ceftriaxone Injection I.P. In agreement with the set industrial principles, these are processed using superior quality chemical compounds and the latest equipment. Apart from this, these clinically tested tablets are available in the market at affordable prices .
Features:
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| PCD | yes |
| made in india | yes |
| Ayurvedic | yes |
| prescribed | yes |
| Bottle | yes |
Additional Information: